10 zadań specjalnych Michela Morana

sezon 1 odcinek 4

10 zadań specjalnych Michela Morana

Zadanie 4: Romantyczny posiłek dla ukochanej osoby

W życiu każdego prawdziwego mężczyzny przychodzi taki moment, gdy musi zrobić to, co zrobić musi… przeprosić obrażoną żonę. Nawet jeśli akurat to nie żona wymaga przeprosin, a ktoś zupełnie inny, Michel jest przekonany, że najkrótsza droga do obrażonego serca prowadzi przez żołądek. Pysznym i własnoręcznie wykonanym posiłkiem zjednać można sobie przecież nawet najbardziej urażoną osobę. Nie może to jednak być danie jakich wiele. To musi być coś wyjątkowego.

Właśnie takie zadanie specjalne ma dziś przed sobą Michel. Musi ugotować uroczysty, pyszny posiłek na przeprosiny. Za pomocą owoców morza, delikatnych mięs, chrupiących warzyw i soczystych owoców stworzy trzy zachwycające dania, które mają zapewnić mu przebaczenie. Połączenie ostrych, kwaśnych i słodkich dodatków sprawi natomiast, że zaskoczona eksplozją smaków przepraszana osoba szybko zapomni o urazie, by bezzwłocznie zająć się jedzeniem.

W dzisiejszym odcinku Michel udowodni, że gdy nie wystarczą kwiaty i czekoladki, by odkupić winy, on ma sprawdzony kulinarny patent na przeprosiny. Michel zaserwuje Przepiórkę Pieczoną, czyli symbol łagodności, do tego Koktajl Krewetkowy, czyli słodko-ostrą przekąskę, a na deser Gruszkę Zapiekaną, czyli słodki akcent na zgodę.