The First. Misja na Marsa

Ogólnoświatowa społeczność przygotowuje się do pierwszej załogowej misji na Marsa. Zanim jednak astronauci odwiedzą Czerwoną Planetę, będą musieli uporać się z wewnętrznym traumami i bolączkami.

The First. Misja na Marsa – opis

Tom Haggerty to wpływowy astronauta, który przeżywszy rodzinną tragedię, staje na życiowym zakręcie. Laz Ingram jest potentatką – kieruje projektem mającym doprowadzić do pierwszego lądowania załogi na Marsie. To właśnie wokół tych postaci toczy się fabuła serialu „The First. Misja na Marsa”. Akcja produkcji ma miejsce w niedalekiej przyszłości, która poza niewielkimi technologicznymi szczegółami przypomina naszą rzeczywistość. Opowieść skupia się na problemach związanych z przygotowaniami do misji na Czerwonej Planecie. Dotyka zarówno warstwy technicznej takiej wyprawy, jak i spraw osobistych członków załogi. „The First. Misja na Marsa” stara się odpowiedzieć na wiele egzystencjalnych pytań. Jaką decyzję podejmą poszczególne postaci, gdy na szali jest wielkość i miłość? Czy poświęcą swoje życie dla świata? Jak uporają się ze stratą i świadomością krzywdy wyrządzanej bliskim? Ambitna forma i treść sprawiają, że tę odcinkową produkcję można traktować jako swoisty drogowskaz w kwestii wyborów moralnych.

The First. Misja na Marsa – twórcy i obsada

„The First. Misja na Marsa” jest ośmioodcinkowym serialem stacji Hulu zrealizowanym przez Beau Willimona, autora „House of Cards”. Za reżyserię dwóch odcinków odpowiada również Agnieszka Holland.  W roli głównej występują Sean Penn („Przed egzekucją”) i Natascha McElhone („Truman show”).

The First. Misja na Marsa sezon 1 odcinek 2 The First. Misja na Marsa sezon 1 odcinek 1