Sprawa idealna

sezon 3 odcinek 10

THE GOOD FIGHT III. EP. 10

Serial o wziętej prawniczce, która straciła oszczędności całego życia oraz pracę w prestiżowej kancelarii i musiała zacząć wszystko od nowa. Spin-off „Żony idealnej”.

Sprawa idealna – streszczenie

Diane Lockhart jest wziętą prawniczką, która pracuje w prestiżowej kancelarii Lockhart & Lee. Kobieta bierze w pracy pod swoje skrzydła chrześnicę Maię Rindell. Kiedy firma inwestycyjna ojca dziewczyny bankrutuje i wiele wpływowych osób – w tym Diane, traci oszczędności swojego życia – wybucha wielki skandal. W konsekwencji obydwie kobiety zostają zmuszone do odejścia z kancelarii. Maia i jej mentorka znajdują miejsce dla siebie w firmie prowadzonej przez afroamerykańskich prawników.

W drugim sezonie Diane, Maia i pozostali pracownicy doznają szoku, kiedy klient innej kancelarii zabija swojego sądowego przedstawiciela pod pretekstem zbyt dużego rachunku. Prawnicy zaczynają patrzeć podejrzliwie na osoby, które zwracają się do nich o pomoc.

Sprawa idealna – najnowszy sezon

W trzecim sezonie Diane zmaga się z administracją, a Adrian Boseman i Liz Reddick-Lawrence próbują odnaleźć się w świecie postprawdy, w którym wygadany prawnik osiąga lepsze rezultaty niż ten operujący faktami. Lucca Quinn balansuje natomiast między dzieckiem a nową miłością, a Maia Rindell poznaje nowe wcielenie Mefistofelesa...

Sprawa idealna – o serialu

Sprawa idealna (The Good Fight) to emocjonujący serial o środowisku prawników, którego premiera miała miejsce w 2017 roku. Produkcja jest spin-offem „Żony idealnej” i już od pierwszego sezonu zachwyca świeżością i pełnym ironii humorem.

Sprawa idealna – nagrody

Serial został dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy w kategoriach „najlepsza oryginalna muzyka i słowa” oraz „najlepszy oryginalny temat muzyczny”.

Sprawa idealna – obsada i twórcy

Twórcami serialu są: dwukrotnie wyróżniony nominacją do nagrody Emmy Robert King, trzykrotnie nominowana do Emmy Michelle King oraz nominowany do Oscara Phil Alden Robinson. W obsadzie znalazły się, m.in.: dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Christine Baranski (Teoria wielkiego podrywu), Cush Jumbo oraz Rose Leslie (Gra o tron).

Gdzie obejrzeć?

Sprawa idealna jest dostępna online w serwisie VOD player.