Skandal w angielskim stylu

Hugh Grant w roli przywódcy partyjnego, który ukrywa przed światem tajemnicę, mogącą zniszczyć jego plany. W obsadzie znalazł się także Ben Whishaw, który za rolę w serialu został nagrodzony Złotym Globem 2019 w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym”.

„Skandal w angielskim stylu” – streszczenie

W latach 60. XX wieku homoseksualizm przestał być uznawany za przestępstwo. Liderem  Partii Liberalnej jest Jeremy Thorpe, najmłodszy od stu lat przywódca brytyjskiej partii politycznej. Mężczyzna skrywa tajemnicę, która może pokrzyżować jego plany. Polityk ukrywa przed światem swoją orientację seksualną. Jednak dopóki jego były i niedyskretny kochanek Norman Scott żyje, jego błyskotliwa kariera polityczna jest zagrożona. Thorpe widzi tylko jedno wyjście z tej sytuacji – Scott musi zostać raz na zawsze uciszony.

„Skandal w angielskim stylu” – o serialu

„Skandal w angielskim stylu” („A Very English Scandal”) to oparty na faktach trzyodcinkowy miniserial z 2018 roku. Przedstawia losy pierwszego w nowożytnej historii Wielkiej Brytanii polityka, który stanął przed sądem oskarżony o udział w spisku i podżeganie do zabójstwa.

„Skandal w angielskim stylu” – obsada

Reżyserem serialu jest dwukrotnie nominowany do Oscara Stephen Frearsa. W głównej roli występuję laureat trzech Złotych Globów Hugh Grant. Obok niego w obsadzie znaleźli się: dwukrotnie nominowany do BAFTY Ben Whishaw, Alex Jennings, Patricia Hodge oraz Monica Dolan.

„Skandal w angielskim stylu” – gdzie obejrzeć?

Cały serial jest dostępny online w serwisie VOD player.

Skandal w angielskim stylu, sezon 1, odcinek 3 Skandal w angielskim stylu, sezon 1, odcinek 2 Skandal w angielskim stylu, sezon 1, odcinek 1