Santos Dumont

Alberto Santos-Dumont był brazylijskim pionierem lotnictwa. Oto serial pokazujący życie i pracę tego niezłomnego i odważnego człowieka.

Santos Dumont – opis

Santos Dumont urodził się w 1873 roku w brazylijskiej miejscowości Palmyra, w zamożnej rodzinie zajmującej się plantacją kawy. Jako pierwszy człowiek wzniósł się w przestworza w pionierskim samolocie 14-bis. Akcja miniserialu toczy się na przełomie XIX i XX wieku. Przedstawia zarówno dzieciństwo lotnika spędzone na plantacji kawy, jak i jego młodość na paryskich salonach oraz rozkwit talentu w prestiżowych klubach powietrznych.

Santos Dumont – obsada i twórcy

W rolę głównego bohatera w tym brazylijskim miniserialu wciela się João Pedro Zappa („Gabriel i góra”). Partnerują mu między innymi: Miguel Pinheiro („Joaquim”), Joana de Verona („Tajemnice Lizbony”), Jean Pierre Noher („Dzienniki motocyklowe”) i Antonio Saboia („Walter do 402”).

Santos Dumont – gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player.

Santos Dumont, sezon 1, odcinek 6 Santos Dumont, sezon 1, odcinek 5 Santos Dumont, sezon 1, odcinek 4 Santos Dumont, sezon 1, odcinek 3 Santos Dumont, sezon 1, odcinek 2 Santos Dumont, sezon 1, odcinek 1