Przybysze

Satyryczny serial science fiction produkcji HBO Europe, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości.

Przybysze - opis

Na całym świecie dochodzi do serii niewytłumaczalnych zdarzeń. Nad oceanem rozbłyska światło i zaczynają wyłaniać się z niego ludzie z przeszłości. Każdy z nich przybywa z innego okresu historii: epoki kamienia, ery Wikingów i końca XIX wieku. Nikt nie rozumie jak to możliwe, a ludzie z przeszłości nazywani „przybyszami” nie pamiętają, jak przenieśli się w czasie. Jedno jest pewne - przybywa ich coraz więcej i nie ma dla nich drogi powrotu. Kilka lat później Alfhildr (Krista Kosonen) z ery Wikingów zaczyna pracować z wypalonym zawodowo detektywem Larsem Haalandem (Nicolai Cleve Broch) w ramach policyjnego programu integracji. Podczas śledztwa w sprawie morderstwa przybysza z przeszłości natrafiają na trop szeroko zakrojonego spisku, który może wyjaśnić przyczynę masowej migracji ludzi z innych epok.

Przybysze - twórcy i obsada

Serial wyreżyserował uznany norweski filmowiec Jens Lien. W rolach głównych w produkcji wystąpili: Nicolai Cleve Broch ("Rozgrzeszenie", "Max Manus") oraz Krista Kosonen ("Blade Runner 2049"), którzy wcielą się w postać Larsa Haalanda i Alfhildr Enginnsdottir.

Przybysze - gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player.

Przybysze, sezon 1, odcinek 6 Przybysze, sezon 1, odcinek 5 Przybysze, sezon 1, odcinek 4 Przybysze, sezon 1, odcinek 3 Przybysze, sezon 1, odcinek 2 Przybysze, sezon 1, odcinek 1