Przejście

Serial oparty na bestsellerowej powieści Justina Cronina „Przejście” (The Passage), opowiada o odkryciu rzadkiego wirusa oraz jego zastosowaniu na ludziach.

Przejście - streszczenie

Podczas wyprawy do jaskini w boliwijskiej dżungli, doszło do niespodziewanego odkrycia rzadkiego wirusa. Kilka lat później w tajnej bazie armii amerykańskiej w Kolorado prowadzone są badania nad jego właściwościami.  Rozpoczęto rządowy projekt medyczny pod nazwą „Noah”. Eksperymenty, które są prowadzone na ludziach wykazują, że wirus u pacjentów wydłuża życie i zwiększa siłę fizyczną. Jednak okazuje się, że działania uboczne zmieniają ludzi w istoty podobne do wampirów, zwanymi Wirolami.

Wojsko chce wykorzystać nowy gatunek do własnych celów. Jednak w czasie trwania eksperymentów, wszyscy zarażeni są zamknięci w tajnej placówce. Nikt jeszcze nie podejrzewa, że badania mogą wymknąć się spod kontroli i zagrozić całej populacji. Agent specjalny FBI Brad Wolgast (Mark-Paul GosselaarCenny ładunek) dostarcza agencji "króliki doświadczalne", czyli wybranych ludzi. Przełomowym momentem w badaniach ma się okazać podanie wirusa dziecku. W tym celu Wolgast dostaje za zadanie dostarczenie do Kolorado dziesięcioletniej dziewczynki o imieniu Amy (Saniyya Sindey), która po śmierci matki trafiła do domu opieki. W trakcie transportu „ładunku” do placówki mężczyzna zaprzyjaźnia się małoletnią. Niezwykła więź, która wytwarza się między nimi jest na tyle silna, że Brad postanawia uratować dziewczynkę i nie dopuścić do przeprowadzenia na niej planowanych eksperymentów. Porzuca pracę i razem uciekają stawiając czoła amerykańskiej armii, agentom specjalnym oraz bezwzględnym naukowcom.

Przejście – obsada

W obsadzie znaleźli się: Mark-Paul Gosselaar, Saniyya Sindey, Vincent Piazza, Brianne Howey, Jamie McShane, Caroline Chikezie oraz Emmanuelle Chriqui. Za sterami serialu stoją Liz Heldens oraz Matt Reeves (Ewolucja planety małp). Wśród producentów jest także Ridley Scott (Gladiator, Obcy).

Przejście – gdzie obejrzeć?

Prapremiera serialu „Przejście” tylko w player, 16.02 o godz. 14.00. Wszystkie odcinki obejrzysz na kanale FOX.

Przejście sezon 1 Przejście sezon 1 Nie jesteś już tamtą dziewczyną Przejście sezon 1 Przejście sezon 1 Chcę poznać twój smak