Paragraf 22

George Clooney jako reżyser i aktor w przezabawnej ekranizacji słynnej powieści Josepha Hellera. Wojna to absurd, o czym boleśnie przekonują się żołnierze amerykańskiej jednostki lotniczej dowodzonej przez ambitnego pułkownika.

Paragraf 22 – opis

Bombardier Yassarian ma nieźle przechlapane. Nie dość, że został wysłany do Włoch na front II Wojny Światowej, gdzie naziści dybią na jego życie, to jeszcze pułkownik Cathcart również ma jego los za nic. Ambitny oficer chce udowodnić szefostwu, że zasługuje na rangę generała – próbuje więc dojść do upragnionego awansu wysyłając żołnierzy na misje samobójcze. Bombardierzy mają wykonać dwadzieścia misji i wrócić do domu. Jest to jednak zbyt proste, więc dowództwo stopniowo zaczyna podnosić poprzeczkę. Dwadzieścia pięć misji, trzydzieści misji… Przecież liczy się zwycięstwo, a nie życie żołnierzy. Oni są tylko środkiem do celu.

Paragraf 22 – obsada i twórcy

Tę antywojenną opowieść opartą na prozie Josepha Hellera wyprodukował i wyreżyserował słynny aktor George Clooney („Syriana”, serial „Ostry dyżur”). Artysta też wystąpił w jednej z ról. Obok niego w serialu zobaczymy wykonawców takich jak: Christopher Abbott („To przychodzi po zmroku”, serial „Sinner”), Hugh Laurie (serial „Doktor House”, miniserial „Nocny Recepcjonista”) oraz Kyle Chandler (Wilk z Wall Street”, „Super 8”).

Paragraf 22 – gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.

Paragraf 22, sezon 1, odcinek 6 Paragraf 22, sezon 1, odcinek 5 Paragraf 22, sezon 1, odcinek 4 Paragraf 22, sezon 1, odcinek 3 Paragraf 22, sezon 1, odcinek 2 Paragraf 22, sezon 1, odcinek 1