Owieczki boże

Mroczna, gotycka opowieść o trzech zakonnicach mieszkających samotnie w klasztorze na wybrzeżu. Pewnego dnia odwiedza je niezapowiedziany gość, który wywraca ich spokojne życie do góry nogami.

Owieczki boże – opis

Dla Ifigenii, Margarity i Carli rozpadający się klasztor, w którym mieszkają, jest całym światem. Mają swoje codzienne obowiązki, a miejscowe owce traktują je raczej jak część stada niż swoich pasterzy. Wieczorami siostry spotykają się, żeby wspólnie wyszywać i rozmawiać na przeróżne tematy. Kobiety nie znają świata zewnętrznego. Istnieje jedynie klasztor i okolice. Wszystko się zmienia, gdy u progu staje ksiądz Ignatius, zamierzający przekształcić ich azyl w luksusowy kurort z lądowiskiem dla helikopterów i przystanią. Siostry są gotowe na wszystko, żeby ochronić swoją spokojną egzystencję.

Owieczki boże – obsada i twórcy

„Owieczki boże” to australijski miniserial telewizyjny. Produkcja jest adaptacją powieści Marele Day pod tym samym tytułem. Serial był kręcony między innymi w Tasmanii, a reżyserem wszystkich odcinków jest Jeffrey Walker („Ali się żeni”, „Współczesna rodzina”). W rolę trzech głównych bohaterek wcielają się: Ann Dowd („Opowieść podręcznej”, „Pozostawieni”), Essie Davis („Babadook”, „Assasin’s Creed”) i Jessica Barden („Hanna”, „Lobster”).

Owieczki boże – gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.

Owieczki boże, sezon 1, odcinek 4 Owieczki boże, sezon 1, odcinek 3 Owieczki boże, sezon 1, odcinek 2 Owieczki boże, sezon 1, odcinek 1