Obsesja zbrodni

sezon 1 odcinek 1

I'LL BE GONE IN THE DARK EP. 01

Serial dokumentalny będący zapisem dziennikarskiego śledztwa prowadzonego w sprawie brutalnego seryjnego gwałciciela i mordercy. Produkcja jest ekranizacją książki o tym samym tytule.

Obsesja zbrodni - opis

Serial dokumentalny HBO będący ekranizacją książki o tym samym tytule, wydanej w Polsce jako „Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA”. Jest to zapis śledztwa przeprowadzonego przez pisarkę i dziennikarkę Michelle McNamarę w sprawie brutalnych przestępstw popełnionych przez sprawcę nazwanego przez nią Golden State Killer (mordercą ze „złotego stanu”). Terroryzował on Kalifornię w latach 70. i 80. i jest odpowiedzialny za 50 gwałtów dokonanych w domach ofiar oraz 12 brutalnych morderstw.

 

Obsesja zbrodni jest niezwykle aktualnym studium makabrycznej fascynacji prawdziwą zbrodnią, a także opowieścią ku przestrodze, która zwraca uwagę na to jak łatwo jest wpaść w uzależnienie. Twórcy serialu przedstawiają historię wytrwale prowadzonego śledztwa, które miało doprowadzić do odkrycia tożsamości tajemniczego zabójcy, koncentrują się również na niezwykłej konsekwencji kobiety, która dążyła do nagłośnienia tej szokującej serii zbrodni.

Obsesja zbrodni - gdzie oglądać?

Serial dokumentalny jest dostępny online w serwisie VOD player.