Mandrake

Wyprodukowany przez HBO Ameryka Łacińska serial opowiada o sprawach, których rozwiązania podejmuje się Paulo Mandrake, charyzmatyczny prawnik z Rio de Janeiro.

„Mandrake” – streszczenie

Paulo Mandrake (Marcos Palmeira) – zdolny prawnik zajmujący się głównie sprawami związanymi z porwaniami i szantażem, pracuje jako negocjator i żyje na granicy dwóch światów. Z jednej strony jego klientami są przedstawiciele elity Rio de Janeiro, z drugiej często kontaktuje się z osobami z półświatka i równie często co na salonach, bywa w fawelach – brazylijskich slumsach. Mandrake pracuje w małej, bardzo szanowanej kancelarii. Jego partnerem jest dawny przyjaciel ojca, doświadczony adwokat Wexler (Luis Carlos Miéle). Obaj prawnicy, choć mają różne metody pracy, stanowią zgrany zespół, który jest w stanie rozwiązać najtrudniejszą sprawę. Każdy z odcinków, prezentujący inną sprawę, z którą zmaga się Mandrake, jest okazją do poznania różnych obliczy Rio de Janeiro i jego mieszkańców.

„Mandrake” – o serialu

Znakomicie sfotografowany i zmontowany serial został oparty na powieściach brazylijskiego pisarza Rubena Fonseci, znanego obserwatora rzeczywistości Rio de Janeiro. Różniący się od typowych latynoamerykańskich produkcji telewizyjnych serial spotkał się z gorącym przyjęciem krytyków i w 2006 roku był nominowany do międzynarodowej nagrody Emmy w kategorii najlepszy serial dramatyczny.

„Mandrake” – obsada

Reżyseria serialu została powierzona José Henrique Fonsece. W serialu zagrali znani brazylijscy aktorzy telewizyjni: Luis Carlos Miéle, Marcelo Serrado, Maria Luisa Mendonça oraz Marcos Palmeira.

„Mandrake” – gdzie obejrzeć?

Serial jest dostępny online w serwisie VOD player.

Mandrakesezon 1 odcinek 13 Mandrakesezon 1 odcinek 12 Mandrakesezon 1 odcinek 11 Mandrakesezon 1 odcinek 10 Mandrakesezon 1 odcinek 9 Mandrakesezon 1 odcinek 8 Mandrakesezon 1 odcinek 7 Mandrakesezon 1 odcinek 6 Mandrakesezon 1 odcinek 5 Mandrakesezon 1 odcinek 4 Mandrakesezon 1 odcinek 3 Mandrakesezon 1 odcinek 2 Mandrakesezon 1 odcinek 1