Klika

Brytyjski serial o dwóch studentkach, których przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Wciągająca opowieść o młodzieńczej potrzebie akceptacji i przynależności oraz chęci wyróżnienia się.

„Klika” – streszczenie

Holly i Georgia przyjaźnią się od dzieciństwa. Obydwie zaczynają naukę na uniwersytecie w Edynburgu. Holly jest spokojniejsza i bardziej wycofana, Georgia natomiast od początku studiów łatwo daje się ponieść emocjom. Przyjaciółki zapisują się na cieszące się ogromną popularnością wykłady charyzmatycznego profesora ekonomii – Jude’a McDermida. Chcą dostać się na elitarny staż organizowany przez wykładowcę. Aby zwiększyć swoje szanse, zdeterminowana Georgia postanawia zbliżyć się do dziewczyn należących do prestiżowej organizacji studenckiej. Jej przyjaźń z Holly zostaje wystawiona na próbę.

„Klika” – obsada

Twórczynią „Kliki” („Clique”) jest Jess Brittain, znana dzięki kultowemu serialowi dla młodzieży „Kumple”. W głównych rolach występują m.in. Louise Brealey, Synnove Karlsen, Aisling Franciosi, Emun Elliott oraz Rachel Hurd-Wood.

„Klika” – gdzie obejrzeć?

Serial jest dostępny online w serwisie VOD player.

Klikasezon 2 odcinek 6 Klikasezon 2 odcinek 5 Klikasezon 2 odcinek 4 Klikasezon 2 odcinek 3 Klikasezon 2 odcinek 2 Klikasezon 2 odcinek 1 Klikasezon 1 odcinek 6 Klikasezon 1 odcinek 5 Klikasezon 1 odcinek 4 Klikasezon 1 odcinek 3 Klikasezon 1 odcinek 2 Klikasezon 1 odcinek 1