Imię róży

Pierwsza serialowa adaptacja genialnej powieści Umberto Eco w reżyserii Giacomo Battiato. Kultowa opowieść rozgrywająca się w opactwie na północy Włoch w XIV wieku. Jakie tajemnice kryje historyczna biblioteka?

 

Imię róży – opis

Pierwsza serialowa adaptacja genialnej powieści Umberto Eco w reżyserii Giacomo Battiato („Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”, „Karol. Człowiek, który został papieżem”). Kultowa opowieść rozgrywająca się w opactwie na północy Włoch w XIV wieku. Jakie tajemnice kryje historyczna biblioteka? Jakie grzechy ma na sumieniu średniowieczny Kościół? Zima 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Siedem dni i siedem nocy Wilhelm i Adso spędzają w przeklętym a zarazem uduchowionym miejscu. Głębokie tajemnice muszą zostać odkryte. W tym celu bohaterowie muszą przekroczyć zakazaną bramę biblioteki-labiryntu. To porywający thriller, który przypomina nam, że przeszłość jest równie ekscytująca i nieprzewidywalna jak przyszłość.

 

Imię róży – obsada

Serial stworzył Giacomo Battiato, który jednocześnie jest reżyserem i scenarzystą. W obsadzie pojawili się Stefano Fresi, Michael Emerson czy John Turturro.

 

Imię róży – gdzie obejrzeć?

Serial „Imię róży” obejrzeć online na platformie VOD player.pl w wersji z napisami i z lektorem.

Imię róży sezon 1 odcinek 6 Imię róży sezon 1 odcinek 5 Imię róży sezon 1 odcinek 4 Imię róży sezon 1 odcinek 3 Imię róży sezon 1 odcinek 2 Imię róży sezon 1 odcinek 1