Cud w Lake Placid

MIRACLE

Czym był cud na lodzie? W 1980 roku na Olimpiadzie Amerykanie sięgnęli po złoty medal, pokonując wcześniej wyżej notowanych przeciwników. Oto historia ich niesamowitej drogi ku zwycięstwu.

Cud w Lake Placid – opis

Przed rozpoczęciem igrzysk Amerykanie nie znaczyli nic w hokeju na lodzie. To Związek Radziecki miał triumfować w Lake Placid, także przed starciem tych dwóch mocarstw nikt nie przewidywał niespodzianki. Tymczasem reprezentacja USA zaskoczyła wszystkich. Nie dość, że pokonała radzieckich braci, to jeszcze w wielkim finale triumfowała z Finlandią. Pod wodzą niezłomnego trenera Herba Brooksa spełniła marzenia wielu amerykańskich fanów hokeja na lodzie. Ta niesamowita historia wydarzyła się naprawdę, a to jej fabularny zapis.

Cud w Lake Placid – obsada i twórcy

„Cud w Lake Placid” to oparty na faktach obraz z 2004 roku w reżyserii Gavina O'Connora („Księgowy”, „Niepokonana Jane”). W role charyzmatycznego trenera wcielił się Kurt Russell („Nienawistna ósemka”, „Strażnicy galaktyki 2”). W pozostałych rolach wystąpili: Noah Emmerich („Truman Show”, „The Spy”), Patricia Clarkson („Ostre przedmioty”, „House of Cards”) i Eddie Cahill („Pod kopułą”, „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”).

Cud w Lake Placid – gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player.