Cormoran Strike

Ekranizacja powieści kryminalnych J.K. Rowling ukazuje perypetie detektywa, który musi rozwiązać kilka trudnych i nieoczywistych spraw.

Cormoran Strike (Tom Burke) to weteran wojenny. Po powrocie z Afganistanu, założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego. To powoduje, że jest w stanie rozwiązań najtrudniejsze sprawy, z którymi nie radzi sobie policja. Dołącza do niego asystentka Robin Ellacott (Holliday Grainger). Początkowo ma zostać tylko na chwilę, ale okazuje się być bardzo przydatna.

Serialowa ekranizacja doskonałej serii powieści J.K. Rowling „Cormoran Strike”. Trzy pierwsze odcinki są ekranizacją „Wołania kukułki”, kolejne dwa to historia z „Jedwabnika”, w ostatnich dwóch poznajemy historię z tomu trzeciego „Żniwa zła”. Głównym bohaterem jest prywatny detektyw na tropie zbrodni. Mężczyzna ma przenikliwy umysł i skomplikowaną przeszłość. W jego postać wciela się Tom Burke („Tylko Bóg wybacza”). W roli jego błyskotliwej asystentki występuje Holliday Grainger (serial „Rodzina Borgiów”). Za reżyserię wysmakowanej, kameralnej produkcji odpowiadał Michael Keillor (serial „Line of Duty”). J.K. Rowling jest jedną z producentek wykonawczych serialu. Cały serial dostępny jest online w serwisie VOD player.

Cormoran Strike, sezon 1, odcinek 7 Cormoran Strike, sezon 1, odcinek 6 Cormoran Strike, sezon 1, odcinek 5 Cormoran Strike, sezon 1, odcinek 4 Cormoran Strike, sezon 1, odcinek 3 Cormoran Strike, sezon 1, odcinek 2 Cormoran Strike, sezon 1, odcinek 1