Znaki na ziemi z lotu ptaka

„Znaki na ziemi z lotu ptaka” to przegląd najbardziej osobliwych i nietypowych form przyrodniczych oraz tych stworzonych przez człowieka, które wyróżniają się na tle danego krajobrazu.

Znaki na ziemi z lotu ptaka - streszczenie

Twórcy serialu dokumentalnego prowadzą śledztwo dotyczące ich pochodzenia, nie odrzucając żadnej hipotezy: naukowej, paranormalnej czy kulturoznawczej. Stąpając po ziemi nie jesteśmy w stanie uchwycić w całej okazałości tajemniczych, często znaczących śladów, mimo iż są one na wyciągnięcie ręki. Z innej perspektywy, z góry, z łatwością rozróżniamy formacje symetrycznych kształtów czy gigantyczne wzory i konstrukcje. Zaskakujące figury widziane z wysokości uruchamiają ciąg skojarzeń i każą obserwującym zastanawiać się, czym właściwie są enigmatyczne znaki na ziemi. Czy stworzyły je siły pozaziemskie, czy służyły jako miejsce kultu? A może są niecodziennym efektem zjawisk pogodowych? Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie zagadki: genezą tajemniczych dzieł może być... zwyczajna mistyfikacja.

Znaki na ziemi z lotu ptaka - gdzie obejrzeć?

Seria dokumentalna "Znaki na ziemi z lotu ptaka" dostępna online na platformie VOD player.pl.

Znaki na ziemi z lotu ptaka, sezon 1, odcinek 4Sztuka Ziemi Znaki na ziemi z lotu ptaka, sezon 1, odcinek 3Geoglify Znaki na ziemi z lotu ptaka, sezon 1, odcinek 2Megality Znaki na ziemi z lotu ptaka, sezon 1, odcinek 1Kręgi w zbożu