Wyprawa na dno

Odkryj historię nazistowskiego lotniskowca, który znalazł się na dnie Bałtyku. Poznaj losy okrętu Graf Zeppelin i wiele innych podwodnych tajemnic.

Wyprawa na dno - opis

Kiedy w 2006 roku ekipa polskich hydrologów dokonała bezprecedensowego odkrycia na środku Morza Bałtyckiego, nikt się nie spodziewał, że wrak o długości niemal 260 m to Graf Zeppelin. To jedyny lotniskowiec w historii III Rzeszy, który nigdy nie wziął udziału w walce. Co ciekawsze, okręt nie został ukończony ze względu na braki w dostawach materiałów. Z tego powodu zatopiono go w Odrze. Dlaczego więc polscy odkrywcy natrafili na niego ponad 300 km od brzegu Morza Bałtyckiego, prawie 90 m pod poziomem morza? Nurek i historyk Stephen Burke zanurkuje w głębiny Bałtyku, by pokazać widzom wrak olbrzymiego Graf Zeppelina.

W kolejnych odcinkach serii „Wyprawa na dno” zostaną ukazane równie ciekawe tajemnice, np. poszukiwania zaginionego samolotu MH370 Malaysia Airlines i legendarnej Atlantydy, zagrożenia dla podmorskich kabli telekomunikacyjnych, które łączą nas w ramach globalnej sieci. Twórcy programu rzucą nowe światło na tajemnice ludzkiej cywilizacji oraz historii Ziemi, odkrywając zatopione miasta, spoczywające na dnie wraki oraz cuda natury schowane pod powierzchnią fal.

Wyprawa na dno - gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Wyprawy na dno” są dostępne online w serwisie VOD player.

Wyprawa na dnosezon 1 Zaginiony samolot Wyprawa na dnosezon 1 Zaginione skarby Egiptu Wyprawa na dnosezon 1 Zagadki chi\u0144skich m\u00F3rz Wyprawa na dnosezon 1 Cmentarzysko wrak\u00F3w Wyprawa na dnosezon 1 Atlantyda Wyprawa na dnosezon 1 Cywilizacje Morza \u015Ar\u00F3dziemnego Wyprawa na dnosezon 1 Zatoka Meksyka\u0144ska Wyprawa na dnosezon 1 Zab\u00F3jczy Pacyfik Wyprawa na dnosezon 1 Zatopiony skarb Wyprawa na dnosezon 1 Sekrety nazist\u00F3w