Wielkie miłości wielkich artystów

W nowej serii zostały wzięte pod lupę płomienne romanse świata artystycznego. Namiętne i często niekonwencjonalne historie miłosne były inspiracją do powstania wielkich dzieł. Jakich? Zobaczcie sami.

Wielkie miłości wielkich artystów - opis serialu

10 par artystów, których burzliwe związki zmieniły bieg sztuki. Seria nie tylko opowiada o skandalach i historiach miłosnych, ale także analizuje ich wpływ na prace artystów, przyglądając się kompozycji czy technice wykonania. Te dramatyczne, kolorowe i porywające historie miłosne rozgrywane są w różnych miejscach na całym świecie i w wielu różnych formach sztuki. Wybrane pary to między innymi meksykańscy malarze Frida Kahlo i Diego Rivera, rosyjski tancerz baletowy Rudolph Nureyev i duński tancerz Erik Bruhn, grecko-amerykańska diwa operowa Maria Callas i grecki magnat żeglugi morskiej Arystoteles Onassis oraz nieprawdopodobna historia miłosna amerykańskiego dramaturga Arthura Millera i wspaniałej Marilyn Monroe. Podczas gdy każdy odcinek koncentruje się na głównym artyście z pary, seria odkrywa także, jakie zainteresowania dzielili kochankowie i odwiedza miejsca, w których rozgrywała się ich historia miłosna.

Wielkie miłości wielkich artystów - opis serialu

Seria dokumentalna jest dostępna online na platformie VOD player.pl.

 

Wielkie miłości wielkich artystów, sezon 1, odcinek 10Fellini Wielkie miłości wielkich artystów, sezon 1, odcinek 9E. Bruhn i R. Nureyev