Pustynna fauna Półwyspu Arabskiego

Pustynia Arabska jest jednym z najtrudniejszych miejsc do życia na Ziemi. Zdolność adaptacyjna jest tu kluczową techniką przetrwania.

Pustynna fauna Półwyspu Arabskiego - streszczenie

Żyjące w regionie Półwyspu Arabskiego zwierzęta musiały przystosować się do funkcjonowaniu w tak surowych warunkach. Nauczyły się, że muszą wykorzystać każdą okazję do znalezienia pożywienia, wody i schronienia. W Arabii żyją 172 dwa gatunki gadów, a ponad połowa z nich nie występuje w żadnej innej szerokości geograficznej. Półwysep Arabski oszałamia nie tylko zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, ale także mnogością fascynującej fauny. Seria przedstawia urzekającą przyrodę Półwyspu Arabskiego, odkrywając różnorodne typy siedlisk - pustynie, góry, tereny podmokłe i wyspy. Każdy z odcinków ukazuje tajemnice żyjących tu zwierząt i odkrywa, w jaki sposób wykorzystują swoje unikalne umiejętności adaptacyjne, aby przetrwać w ekstremalnych temperaturach i warunkach tego pięknego regionu Bliskiego Wschodu.

Pustynna fauna Półwyspu Arabskiego - gdzie obejrzeć?

Seria dokumentalna "Pustynna fauna Półwyspu Arabskiego" dostępna online na platformie VOD player.pl.

Pustynna fauna Półwyspu Arabskiego, sezon 1, odcinek 5Asy przestworzy Pustynna fauna Półwyspu Arabskiego, sezon 1, odcinek 4Cudowna oaza wadi Pustynna fauna Półwyspu Arabskiego, sezon 1, odcinek 3Życie i śmierć wśród piasków Pustynna fauna Półwyspu Arabskiego, sezon 1, odcinek 2Z zimną krwią Pustynna fauna Półwyspu Arabskiego, sezon 1, odcinek 1Arabski monsun