Kultury świata

Podróże to najlepszy sposób na poznawanie obcych, często egzotycznych kultur. Jeśli jednak nie mamy możliwości wybrać się na eskapadę dookoła globu, wystarczy odpalić Player.pl i obejrzeć program o najbardziej niesamowitych kulturach świata.

Kultury świata – opis formatu

Czym jest kultura? To całokształt duchowego i materialnego dorobku konkretnego społeczeństwa będąca najistotniejszym elementem danej cywilizacji. Kultura to wzory postępowania, wyuczone i powielane zachowania ludzkie, a także wierzenia oraz dążenia grupy. Świat stanowi niezwykle kolorową mieszankę kultur. Bywa, że nie potrafimy zrozumieć drugiego człowieka dlatego, że nie znamy kultury, z której pochodzi. Czas to zmienić. „Kultury świata” pozwalają widzom wniknąć głęboko w życie ludzi z najdalszych zakątków świata, których kultura jest diametralnie różna od naszej. Oto wspaniała telewizyjna podróż, podczas której poznasz ciekawych ludzi, ich wierzenia oraz zwyczaje.

Kultury świata sezon 1 Arktyczna odporność Kultury świata sezon 1 Polowanie z orłami Kultury świata sezon 1 Krwawi wojownicy Kultury świata sezon 1 Poławiacze rekinów Kultury świata sezon 1 Pustynni myśliwi Kultury świata sezon 1 Mistrzowie z deszczowego lasu