Koszer macher

Koszerność stała się w wielu środowiskach modą i oznaką intelektualnych poszukiwań. W Stanach Zjednoczonych już dawno stała się wyznacznikiem stylu, w Europie święci triumfy, w Polsce jednak niewiele się o niej mówi, trudno też znaleźć restauracje koszerne... Program Malki Kafki przybliża zjawisko koszerności, gospodyni zaprasza w podróż po żydowskim świecie, ukazując jego różnorodność. W kuchni przygotowuje swoje autorskie potrawy, które przygotowuje z ogólnodostępnych produktów. Malka Kafka w każdym odcinku pokazuje dania inspirowane innym kolorem.

Malka Kafka jest Żydówką, jej mąż Izraelczykiem. Mieszkają w Warszawie, gdzie prowadzą otwarty dom i często wraz z przyjaciółmi wspólnie biesiadują. Malka jest utalentowaną kucharką, ma rozległą wiedzę na temat koszerności, judaizmu, świata żydowskiego i gotowania.

„Koszer macher” to program kulinarny z 2010 roku autorstwa Malki Kafki w reżyserii Michała Węgrzyna. Wszystkie odcinki są dostępne online w serwisie VOD player.

Koszer macher, sezon 1Kolory tęczy Koszer macher, sezon 1Kolor złoty Koszer macher, sezon 1Kolor żółty Koszer macher, sezon 1Kolor szary Koszer macher, sezon 1Kolor fioletowy Koszer macher, sezon 1Kolor czarny Koszer macher, sezon 1Kolor różowy Koszer macher, sezon 1Kolor pomarańczowy Koszer macher, sezon 1Kolor brązowy Koszer macher, sezon 1Kolor zielony Koszer macher, sezon 1Kolor biały Koszer macher, sezon 1Kolor czerwony