Koszer macher

Koszerność stała się w wielu środowiskach modą i oznaką intelektualnych poszukiwań. W Stanach Zjednoczonych już dawno stała się wyznacznikiem stylu, w Europie święci triumfy, w Polsce jednak niewiele się o niej mówi, trudno też znaleźć restauracje koszerne... Program Malki Kafki przybliża zjawisko koszerności, gospodyni zaprasza w podróż po żydowskim świecie, ukazując jego różnorodność. W kuchni przygotowuje swoje autorskie potrawy, które przygotowuje z ogólnodostępnych produktów. Malka Kafka w każdym odcinku pokazuje dania inspirowane innym kolorem.

Malka Kafka jest Żydówką, jej mąż Izraelczykiem. Mieszkają w Warszawie, gdzie prowadzą otwarty dom i często wraz z przyjaciółmi wspólnie biesiadują. Malka jest utalentowaną kucharką, ma rozległą wiedzę na temat koszerności, judaizmu, świata żydowskiego i gotowania.

„Koszer macher” to program kulinarny z 2010 roku autorstwa Malki Kafki w reżyserii Michała Węgrzyna. Wszystkie odcinki są dostępne online w serwisie VOD player.

Koszer machersezon 1 Kolory tęczy Koszer machersezon 1 Kolor złoty Koszer machersezon 1 Kolor żółty Koszer machersezon 1 Kolor szary Koszer machersezon 1 Kolor fioletowy Koszer machersezon 1 Kolor czarny Koszer machersezon 1 Kolor różowy Koszer machersezon 1 Kolor pomarańczowy Koszer machersezon 1 Kolor brązowy Koszer machersezon 1 Kolor zielony Koszer machersezon 1 Kolor biały Koszer machersezon 1 Kolor czerwony