Dywizjon 303

sezon 1 odcinek 1

Dywizjon 303

Dwuczęściowy, polski film fabularyzowany w pierwszej części przedstawia okoliczności spotkania Arkadego Fiedlera z lotnikami ze słynnego oddziału i powstania książki napisanej w ich hołdzie. Z drugiej części dowiemy się, jak potoczyły się losy polskich bohaterów po zakończeniu wojny.

„Dywizjon 303” – streszczenie

Nasza opowieść rozpoczyna się w 1937 roku. Arkady Fiedler mając za sobą sukces odniesiony przez książkę „Ryby śpiewają w Ukajali” oraz „Kanadę pachnącą żywicą” wyruszył na Madagaskar. Tam uwiodła go potęga dziwnej przyrody. Jesienny powrót do Polski po słonecznym Madagaskarze przypłacił chorobą, przez którą w późniejszym czasie przeniósł się na Tahiti. Na początku września 1939 roku dotarły do niego wieści o wybuchu II wojny światowej….

„Dywizjon 303” – gdzie obejrzeć

Film „„Dywizjon 303” obejrzysz online w serwisie VOD player oraz na antenie Planete+

„Dywizjon 303” - ciekawostki

Zdjęcia do filmu powstały w Anglii (Londyn, Nothwood, Northhold, Dover) oraz w Polsce (Puszczykowo, Toruń, Elbląg, Konstancin i pałac w Janowie). W jego powstanie zaangażowali się synowie pisarza. Marek Fiedler w pierwszej części zagrał swojego ojca, a jego żona Krystyna swoją teściową Marię. Arkady Radosław Fiedler jest natomiast narratorem opowieści. Produkcja przedstawia nieznane dotąd fakty o człowieku, dzięki któremu o dokonaniach lotników z Dywizjonu 303 słyszało każde polskie dziecko.