Bergman - rok z życia

Kim dziś jest dla widzów i twórców filmowych Ingmar Bergman? Jaką spuściznę zostawił po sobie? Jakim był człowiekiem? Na te inne pytania odpowiada czteroczęściowy dokument Jane Magnusson, który pokazywany był na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Szwedzki reżyser filmowy i teatralny Ingmar Bergman uważany jest za największego szwedzkiego artystę od czasu Strindberga oraz jednego z najwybitniejszych artystów w historii kina. Słynął ze swej wybuchowości i niekonwencjonalnego podejścia do tworzenia filmów. Autorom „Bergman - Rok z życia” po raz pierwszy udało się stworzyć bardzo szczery i intymny portret mężczyzny. Z jednej strony człowieka niezwykle czułego, z drugiej demonicznego, tyranizującego geniusza. Osoby absolutnie pochłoniętej pracą i obsesyjnymi związkami z kobietami. Dokument szczegółowo śledzi karierę legendarnego reżysera ze szczególnym uwzględnieniem jego najlepszego okresu – roku 1957.

Oczywiście w swojej pracy opieram się na własnym życiu. To moja autobiografia, czerpię z niej w taki sam sposób, w jaki sny przekształcają nasze doświadczenie i uczucia – Ingmar Bergman.

Cały program dostępny jest online w serwisie VOD player.

 

Bergman - rok z życiasezon 1 odcinek 3 Bergman - rok z życiasezon 1 odcinek 3 Bergman - rok z życiasezon 1 odcinek 2 Bergman - rok z życiasezon 1 odcinek 1