Życzenie śmierci

DEATH WISH (2018)

Nowa wersja klasycznego filmu akcji z Charlesem Bronsonem w roli głównej. Tym razem na pierwszym planie znajduje się Bruce Willis.

Życzenie śmierci – opis

Doktor Paul Kersey jest doskonałym chirurgiem i – jak się okazuje – wyśmienitym zabójcą. Po tym, gdy jego rodzina pada ofiarą brutalnej napaści, Kersey bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna wymierzać sprawiedliwość. Policja ma inne rzeczy na głowie, kto więc pomści jego bliskich? Z człowieka ratującego życie, doktor Paul przeradza się w tego, co je odbiera. Robi to w niezwykle bezkompromisowy i krwawy sposób. Nikt nie jest bezpieczny, gdy starszy pan ma życzenie śmierci.

Życzenie śmierci – obsada i twórcy

„Życzenie śmierci” to remake klasyka gatunku z 1974 roku, który wyznaczył trend kina opartego na zemście. W nowej wersji głównego bohatera portretuje Bruce Willis („Pulp Fiction”, „Szklana pułapka”). W pozostałych rolach występują Vincent D'Onofrio („Daredevil”, „Cela”) i Elisabeth Shue („Dom na końcu ulicy”, „Zostawić Las Vegas”). Na fotelu reżysera zasiadł Eli Roth („Zegar czarnoksiężnika”, „Hostel”).

Życzenie śmierci – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.