Znaki

SIGNS (2002)

Mel Gibson w roli byłego pastor, który na swoim polu kukurydzy odkrywa tajemnicze, kuliste znaki.

„Znaki” – streszczenie

Graham Hess (Mel Gibson) razem z dwojgiem dzieci mieszka na farmie Bucks Country w Pensylwanii. Mężczyzna w przeszłości był pastorem, jednak po śmierci żony stracił wiarę. Obecnie wiedzie spokojne życie, pracuje jako rolnik. Wydawać by się mogło, że nic ciekawego już go w życiu nie spotka. Do czasu, gdy pewnego dnia zauważa na swoim polu kukurydzy tajemnicze, kuliste symbole. Początkowo zakłada, że to sprawka któregoś z sąsiadów, ale wkrótce okazuje się, że znaki nie mogą być dziełem człowieka. Na domiar tego telewizja informuje o podobnych zdarzeniach w innych miejscach świata. Pastor i jego rodzina czują, że dzieje się coś niewytłumaczalnego, i że nie są na farmie sami…

Czemu warto obejrzeć film „Znaki”?

„Znaki” („Signs”) to niepokojący, metafizyczny thriller z 2002 roku. Za sprawą fascynacji reżysera twórczością Alfreda Hitchcocka w filmie można odnaleźć nawiązania do „Ptaków” i „Psychozy” oraz innych klasycznych horrorów takich, jak „Nocy żywych trupów” Georga Romero i „Inwazji pożeraczy ciał” Dona Siegela. Wyjątkową atmosferę filmu tworzą zdjęcia Taka Fujimoto („Milczenie owiec”, „Szósty zmysł”, „Niezniszczalny”) i muzyka Jamesa Newtona Howarda, kompozytora pięciokrotnie nominowanego do Oscara.

„Znaki” – obsada

Za reżyserię i scenariusz tej produkcji jest pochodzący z Indii M. Night Shyalaman, który zyskał sławę jako twórca sześciokrotnie nominowanego do Oscara „Szóstego zmysłu” i „Niezniszczalnego”. W rolę główną wciela się wielką gwiazdę kina, laureat Oscara Mel Gibson („Tim”, „Mad Max”, „Rok niebezpiecznego życia”, „Hamlet”, „Maverick”, „Braveheart”, „Patriota”). Obok niego występują nominowany do Oscara Joaquin Phoenix („Gladiator”) oraz dziecięcy aktorzy Rory Culkin i Abigail Breslin.

„Znaki” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.