Złodziejka książek

The Book Thief

Dziewięcioletnia Liesel zostaje adoptowana przez niemieckie małżeństwo. Aby przetrwać ciężkie czasy wojny, przenosi się w świat książek, które sama podkrada.

Złodziejka książek - opis

Niemcy, w przededniu II wojny światowej. Dziewięcioletnia Liesel zostaje adoptowana przez niemieckie małżeństwo. Dziewczynka ma problem z odnalezieniem się w nowym środowisku. W szkole koledzy śmieją się, że nie umie czytać. Z pomocą przychodzi jej nowy ojciec - Hans Hubermann. Wspólnie czytają "Podręcznik grabarza", książkę którą Liesel podniosła z ziemi na pogrzebie brata. Rozpoczyna się wojna, a wraz z nią obława na Żydów. W piwnicy domu Hubermannów schronienie znajduje Max, młody Żyd, syn przyjaciela Hansa. Z czasem Liesel zaprzyjaźnia się kochającym książki chłopakiem. Max nie tylko szkoli ją w czytaniu, ale też uczy właściwego posługiwania się słowami i patrzenia na rzeczywistość. Liesel zaprzyjaźnia się także z Rudym Steinerze, sąsiadem, który z jednej strony śmieje się z jej podkradania książek, a z drugiej coraz bardziej się w niej zakochuje.

Złodziejka książek - opis

Reżyserem filmu jest Brian Percival, który jest również twórcą "Downton Abbey" i "O dziewczynie". W obsadzie znaleźli się Emily Watson ("Belle", "Czarnobyl"), Sophie Nelisse ("Zbrodnie niewinności", "Odwet") oraz Geoffrey Rush ("Blask", "Jak zostać królem"). Film został nominowany do Oscara i Złotego Globu za najlepszą muzykę.

Złodziejka książek - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl