Złap mnie, jeśli potrafisz

CATCH ME IF YOU CAN

Leonardo DiCaprio oraz Tom Hanks w zabawnej opowieści w reżyserii Stevena Spielberga. Opowieść o utalentowanym fałszerzu oraz agencie FBI, który próbował go dopaść. Brawurowa komedia Stevena Spielberga w gwiazdorskiej obsadzie.

Złap mnie, jeśli potrafisz - opis

Szesnastoletni Frank Abagnale (Leonardo DiCaprio) nie radzi sobie po rozstaniu rodziców. Zdesperowany postanawia uciec do Nowego Jorku i zacząć wszystko od nowa. Wykorzystując wdzięk osobisty i ogromny talent do fałszowania czeków, szybko zdobywa duże pieniądze. Chłopak w genialny sposób wciela się w różne postacie – pilota lekarza, prawnika. Zrobi wszystko, żeby osiągnąć swój cel. Szybko w pościg za nim ruszają przedstawiciele władz z agentem FBI Carlem Hanrattym (Tom Hanks) na czele.

Złap mnie, jeśli potrafisz - twórcy i obsada

W głównych rolach występuje kapitalny duet – laureat dwóch Oscarów Tom Hanks („Cast Away - poza światem”) oraz wyróżniony trzema Złotymi Globami Leonardo DiCaprio („Wilk z Wall Street”). W pozostałych rolach pojawiają się: zdobywca Nagrody Akademii Christopher Walken („Łowca jeleni”), wyróżniony nagrodą Emmy Martin Sheen (serial „Prezydencki poker”), dwukrotnie nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej Nathalie Baye („Młody porucznik”) oraz Amy Adams (pięć nominacji do Oscara). Film jest opartą na faktach historią genialnego fałszerza, który w latach sześćdziesiątych przyprawiał o ból głowy amerykańską policję. Tylko w ciągu pięciu lat działalności udało mu się wyłudzić z banków majątek. Autorem zdjęć do filmu był niezrównany Janusz Kamiński („Motyl i skafander”).

Złap mnie, jeśli potrafisz - gdzie oglądać?

Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.