Zła edukacja

BAD EDUCATION (2019)

Oparta na faktach czarna komedia śledząca losy kuratora oświaty, który stał za największą w historii Ameryki finansową malwersacją w szkołach publicznych, kradnąc przeszło 11 mln dolarów.

Zła edukacja - opis

Film opowiada o kulisach i reperkusjach finansowego skandalu, do którego doszło w 2004 roku w mieście Roslyn w stanie Nowy Jork. Doniesienia o wielomilionowym przekręcie trafiły na czołówki gazet w całym kraju. W tej czarnej komedii twórcy obnażają słabości amerykańskiego systemu oświaty publicznej i analizują mechanizmy, które sprzyjają korupcji i chciwości oraz sprawiają, że instytucje rządowe nie są rozliczane ze swoich błędów.

Zła edukacja - twórcy i obsada

Reżyserem filmu jest Cory Finley („Panny z dobrych domów”), a autorem scenariusza Mike Makowsky („I Think We’re Alone Now”). W rolach głównych występują nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu, zdobywca nagrody Tony Hugh Jackman („X-Men Geneza: Wolverine”, „Prestiż”) oraz nagrodzona Emmy, Oscarem, Złotym Globem i nagrodą Amerykańskiej Gildii Aktorów Allison Janney („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, „Wielkie wydarzenie”).

Zła edukacja - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.