Ziemski raj

THE GOOD PLACE (AKA. LA TERRA BUONA)

Spokojną codzienność mnicha mieszkającego w Val Grande zakłóca pojawienie się dwójki wędrowców, którzy przynoszą mu niepokojące informacje. Film oparty na faktach.

Ziemski raj – streszczenie

Val Grande jest największym obszarem dzikiej przyrody w Europie, który mieści się na 152 km². Jest położony we Włoszech nieopodal granicy ze Szwajcarią. To miejsce wyjątkowe. Nie ma tam dróg, wsi czy świateł ulicznych. Jedynymi mieszkańcami są osiemdziesięcioletni benedyktyński mnich Sergio oraz jego prostolinijny pomocnik Gianmari. Pewnego dnia Gianmari przyprowadza chłopca i dziewczynkę. Po rozmowie z nimi okazuje się, że przybyli po to, by poznać człowieka, który potajemnie żyje w Val Grande od blisko miesiąca.

Czemu warto obejrzeć Ziemski raj?

Ziemski raj (La Terra Buona) to poetycki dramat z 2018 roku, którego scenariusz został oparty na prawdziwej historii. Ukazuje pełną spokoju krainę, z dala od zgiełku dnia codziennego, i jej osobliwych mieszkańców.

Ziemski raj – obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Emanuele Caruso. W obsadzie znaleźli się: Fabrizio Ferracane, Lorenzo Pedrotti, Viola Sartoretto, Cristian Di Sante oraz Orfeo Orlando.

Gdzie obejrzeć?

Ziemski raj jest dostępny online w serwisie VOD player.