Zieleńsza nie będzie

Grüner wirdʼs nicht, sagte der Gärtner und flog davon (As Green As It Gets)

Zrzędliwy i przepracowany ogrodnik uciekając od swojej przeszłości, szybuje po niemieckim niebie. Podczas swojej podróży odkrywa na nowo, że życie jest piękne.

 

Zieleńsze nie będzie - opis

Schorsch Kempter jest ogrodnikiem w małym bawarskim miasteczku. Jego biznes oraz małżeństwo chylą się ku upadkowi. Nie ma dobrych kontaktów z córką, która zamiast przejąć firmę, woli studiować sztukę. Schorsch czuje się wolny i szczęśliwy tylko w swoim samolocie, kiedy szybuje wśród chmur. Pewnego dnia, gdy komornik puka do jego drzwi, Schorsch zostawia wszystko i odlatuje w dal. Rozpoczyna podróż w nieznane. Przygoda ogrodnika pełna jest dziwacznych i niezwykłych spotkań. W jej trakcie Kempter uświadamia sobie, co w życiu jest naprawdę ważne. Musi odrodzić się na nowo, póki nie będzie za późno.

 

Zieleńsze nie będzie – obsada i twórcy

„Zieleńsze nie będzie” to niemiecka komedia w reżyserii Floriana Gallenbergera, zdobywcy Oscara za krótkometrażowy film „Quiero ser (I want to be ...)” . W rolach głównych występują: Elmar Wepper („Hanami - Kwiat wiśni”), Emma Bading („Berlin Syndrome”) i Monika Baumgartner („Górski lekarz”).

 

Zieleńsze nie będzie – gdzie oglądać?

Cały film „Zieleńsze nie będzie” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.