Zatrzyj ślady

LEAVE NO TRACE

Weteran wojenny i jego trzynastoletnia córka żyją w idealnej egzystencji w rozległym parku miejskim w Portland w stanie Oregon, kiedy nagle zostają zmuszeni przez pomoc społeczną do powrotu do cywilizacji.

Zatrzyj ślady – opis

Portland w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych. Will (Ben Foster) jest weteranem, który od lat żyje wraz z córką Tom (Thomasin McKenzie) w środku lasu. Pewnego dnia ich spokojna egzystencja zostaje przerwana przez służby socjalne, które pragną zintegrować rodzinę ze społeczeństwem. Tom jest zafascynowana światem zewnętrznym, ale przeżywający traumę Will nie radzi sobie i pragnie wrócić do głuszy.

Zatrzyj ślady – obsada i twórcy

Debry Granik nominowany do Oscara za scenariusz do filmu pt. „Do szpiku kości” ukazujw sylwetkę straumatyzowanego weterana wojennego, który ze wszelkich sił pragnie odciąć się od ludzi. Obraz śledzi jego relację z nastoletnią córką. Każde z nich inaczej zaczyna definiować pojęcie wolności i niezależności. W ich rolach kapitalnie odnajdują się Ben Foster (3:10 do Yumy) oraz Thomasin McKenzie (Hobbit: Bitwa Pięciu Armii). W produkcji nie ma zbyt wielu dialogów, a aktorzy grają za pomocą gestów, spojrzeń i emocji. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Petera Rocka „My Abandonment”.

Zatrzyj ślady – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.