Zatrute pióro

Quills

Markiz de Sade wciąż intryguje i fascynuje. Oto opowieść o diabolicznym pisarzu i jego katorżniczym pobycie w placówce dla obłąkanych.

Zatrute pióro – opis

Za sprawą swojej żony kochający wolność artysta trafia do zakładu dla psychicznie chorych. Pisarz ani myśli jednak przestać tworzyć. Dzięki uczynnej praczce jego dzieła widzą światło dzienne, czym ściąga na siebie gniew samego Napoleona. Cesarz postanawia raz na zawsze załatwić sprawę krnąbrnego literata. Wysyła do placówki ortodoksyjnego doktora, który funduje Markizowi wyczerpujące tortury. W obronie de Sade’a stają zarządzający szpitalem ksiądz Coulmier oraz zmysłowa Madeleine Le Clerc.

Zatrute pióro – obsada i twórcy

Ten wycinek z biografii Markiza de Sade’a wyreżyserował Philip Kaufman („Nieznośna lekkość bytu”, „Wschodzące słońce”). W głównego bohatera wcielił się Geoffrey Rush („Koneser”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”). W pozostałych rolach wystąpili: Kate Winslet („Lektor”, „Titanic”), Joaquin Phoenix („Joker”, „Ona”) i Michael Caine („Wbrew regułom”, „Hannah i jej siostry”).

Zatrute pióro – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.