Zanurzeni

Submergence

Dwójka zakochanych zostaje rozdzielona przez los. On wybywa do Somalii, gdzie staje się zakładnikiem dżihadzistów, ona dostaje się na dno oceanu, żeby przeprowadzić skomplikowane badania. Mimo iż dzieli ich ogromna odległość, nie mogą przestać o sobie myśleć.

Zanurzeni – opis

Danielle i James spotykają się przypadkowo we Francji. Wystarczy jedno spojrzenie, żeby ziarno miłości zakiełkowało. Ich znajomość przemienia się w płomienny, lecz krótkotrwały romans. Danielle i James rozstają się i wyjeżdżają w zgoła innych kierunkach. On udaje się do Afryki, gdzie wpada w ręce islamistów, ona przybywa na Grenlandię, żeby zbadać dno oceanu. Oboje są odizolowani od świata, oboje cierpią z powodu rozłąki. Spotkanie we Francji połączyło ich na zawsze. Mimo że nie mogą się zobaczyć, są ze sobą zespojeni duchowo. Przebywając w odosobnieniu, wracają pamięcią do wspaniałych chwil przeżytych wspólnie.

Zanurzeni – obsada i twórcy

Reżyserem tego melodramatu jest ceniony i nagradzany artysta Wim Wenders („Niebo nad Berlinem”, „Lisbon Story”). W głównych rolach występują Alicia Vikander („Tomb Raider”, „Światło między oceanami”) oraz James McAvoy („X-Men: Apocalypse”, „Glass”).

Zanurzeni – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.