Zakochani w Rzymie

To Rome with love

|8 zł na 48h|

Tournée Woody’ego Allena po Europie trwa w najlepsze. Tym razem Rzym, a tam nieśmiertelna opowieść o ludziach omotanych miłością i namiętnością. Włoskie plenery robią dobrze tej historii.

Zakochani w Rzymie – opis

„Zakochani w Rzymie” są luźnym zbiorem opowieści dziejących się w stolicy Włoch. Pewien zwykły mieszkaniec Rzymu, poprzez splot niefortunnych wydarzeń, staje się największym celebrytą w mieście. Do Rzymu przybywa para młodych Amerykanów, których związek zostaje wystawiony na wielką próbę. Pewien reżyser operowy odkrywa niesamowity talent niepozornego przedsiębiorcy pogrzebowego, a znany amerykański architekt pod wpływem włoskiej aury przypomina sobie lata swojej młodości. Do Rzymu przybywa również starsze amerykańskie małżeństwo mające poznać właśnie swojego przyszłego zięcia. Każda z tych historii przyprawiona jest przepysznym włoskim sosem, który w kuchni Woody’ego Allena smakuje wyjątkowo dobrze.

Zakochani w Rzymie – obsada i twórcy

Kolejna wspaniała komedia Woody’ego Allena („Manhattan”, „Blue Jasmine”) i kolejna piękna europejska stolica. W rolach głównych „Zakochanych w Rzymie” wystąpili: Alec Baldwin („Sok z żuka”, „Polowanie na Czerwony Październik”), Roberto Benigni („Życie jest piękne”, „Asterix i Obelix kontra Cezar”), Ellen Page („Juno”, „Incepcja”), Jesse Eisenberg („Iluzja”, „The Social Network”), Penélope Cruz („Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Blow”), Judy Davis („Barton Fink”, „Mężowie i żony”).

Zakochani w Rzymie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.