Zakochać się

FALLING IN LOVE

Obydwoje są w stałych związkach, obydwoje mają poukładane, bezpieczne życie. Żadne z nich nie planuje tego zmieniać, ale cóż znaczą plany w obliczu wielkiej, dojrzałej miłości?

Zakochać się – streszczenie

Frank Raftis i Molly Gilmore codziennie dojeżdżają do Nowego Jorku tą samą kolejką. Frank pracuje jako architekt, Molly zajmuje się grafiką. Oboje mają rodziny. Pozornie nic ich nie łączy, nic o sobie nie wiedzą. Przypadek sprawia, że podczas świątecznych zakupów w księgarni przez nieuwagę zamieniają się paczkami z prezentami dla najbliższych. Od tej pory nie mogą przestać o sobie myśleć. Gdy ponownie spotykają się w pociągu, zwyczajna znajomość przeradza się w przyjaźń, a ta z kolei w miłość.

Czemu warto obejrzeć film Zakochać się?

Zakochać się (Falling in Love) to romans z 1984 roku. To ponadczasowa opowieść o miłości, która może przytrafić się każdemu, bez względu na wiek czy okoliczności. Film urzeka ciepłem, brakiem moralizatorskiego zacięcia i wyśmienitym aktorstwem.

Zakochać się – obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Ulu Grosbarda. W główne role wcielają się: dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro i trzykrotnie nagrodzona przez Amerykańską Akademię Meryl Streep. Scenariusz napisał laureat Nagrody Pulitzera za sztukę The Shadow Box – Michael Cristofer, a produkcji obrazu podjął się Marvin Worth.

Zakochać się – gdzie obejrzeć?

Film dostępny online w serwisie VOD player.