Zakładnik

COLLATERAL

Jamie Foxx jako nocny taksówkarz, który zostaje zmuszony przez płatnego zabójcę do pomocy w wykonaniu pięciu zleceń.

„Zakładnik” – streszczenie

Max przez dwanaście lat wiódł w Los Angeles spokojne życie taksówkarza. Aż do momentu, kiedy pewnego wieczoru na swojej drodze spotkał Vincenta. Mężczyzna jest płatnym zabójcą, który przyjechał do Miasta Aniołów wykonać kolejne zlecenie. Musi zabić pięć osób i potrzebuje środka transportu, aby w ciągu jednej nocy sprostać temu zadaniu. Max stara się znaleźć sposób, żeby poradzić sobie z trudnym klientem i wyjść cało z opresji.

Czemu warto obejrzeć „Zakładnika”?

„Zakładnik” („Collateral”) to brawurowo zagrany film akcji z 2004 roku w gwiazdorskiej obsadzie. To pełen emocji film pokazujący nocne życie jednego z najbardziej fascynujących amerykańskich miast.

„Zakładnik” – obsada

W role głównych bohaterów wcielają się: trzykrotnie nominowany do Oscara Tom Cruise („Wojna światów”) oraz laureat Nagrody Akademii Jamie Foxx („Ray”), który za stworzoną przez siebie kreację otrzymał nominację do Oscara i Złotego Globu. Obok nich występują Jada Pinkett Smith („Gruby i chudszy”), trzykrotnie nominowany do Oscara Mark Ruffalo („Wszystko w porządku”) oraz Peter Berg („Battleship: Bitwa o Ziemię”). Reżyserem filmu jest czterokrotnie nominowany do Nagrody Akademii mistrz kina sensacyjnego Michael Mann („Informator”).

„Zakładnik” – gdzie obejrzeć?

Cały serial jest dostępny online w serwisie VOD player.