Zagros

ZAGROS

Młody kurdyjski pasterz rusza do Belgii w poszukiwaniu żony, która została oskarżona o zdradę i uciekła z rodzinnej wioski.

Zagros – streszczenie

Zagros jest młodym pasterzem, który żyje w małej kurdyjskiej wiosce razem ze swoją ciężarną żoną Havin i córką. Pewnego dnia jego ojciec informuje go, że sąsiedzi plotkują na temat jego żony i twierdzą, że ma ona romans. Zagros nie chce jednak o niczym słyszeć, bo w pełni ufa swojej ukochanej. Kiedy jednak mężczyzna rusza w góry, jego rodzina postanawia oskarżyć Havin o zdradę i ją uwięzić. Zagros wraca do wioski, aby odkryć, że jego żona i córka uciekły do Belgii. Zdesperowany postanawia ruszyć za nimi.

Czemu warto obejrzeć Zagros?

Zagros to belgijski dramat z 2017 roku. Obraz ukazuje niewielką społeczność, w której rządzi tradycja i wzajemne zależności. Twórcy w sprytny sposób budują pełną emocji i niedopowiedzeń fabułę.

Zagros – obsada

W rolach głównych występują Feyyaz Duman oraz Halima Ilter. Obok nich pojawiają się: Daria Hachem Mohamet Gulli, Brader Musiki oraz Suat Usta.

Zagros – twórcy

Autorem filmu jest dobrze rokujący iracki reżyser Sahim Omar Kalifa, który razem z Jeanem-Claude’em Van Rijckeghemem odpowiada także za scenariusz.

Zagros – nagrody

Film był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. Zdobył także nagrodę dla najlepszego filmu na MFF w Duhoku.

Zagros – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.