Zaczarowana

ENCHANTED

Piękna księżniczka zostaje wyrzucona z bajki przez złą królową i trafia na Manhattan, gdzie próbuje odnaleźć się w prawdziwym świecie.

Zaczarowana - opis

Piękna księżniczka Giselle (Amy Adams) zostaje wygnana przez złą królową Narissę (Susan Sarandon) z jej magicznej, animowanej krainy. Księżniczka nagle znajduje się na ulicach Nowego Jorku, otoczona szorstką rzeczywistością współczesnego Manhattanu. Zszokowana tym dziwnym nowym środowiskiem, w którym obce są słowa „długo i szczęśliwie”. Giselle poznaje mężczyznę, który przychodzi jej z pomocą.

Zaczarowana - twórcy i obsada

Baśniowa opowieść osadzona w realiach współczesnego Nowego Jorku. To mistrzowskie połączenie disneyowskiej animacji, filmu familijnego i komedii romantycznej. Twórcą Zaczarowanej jest specjalizujący się w kinie rodzinnym Kevin Lima. Na ekranie zobaczymy między innymi laureatkę Oscara za rolę w Przed egzekucją Susan Sarandon, czterokrotnie nominowaną do tej nagrody Amy Adams („American Hustle”), Jamesa Marsdena („X-Men”) i znanego z serialu „Chirurdzy” Patricka Dempseya („Dziewczyna z Alabamy”, „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”).

Zaczarowana - nagrody

Film rozbrzmiewa piękną muzyką utytułowanego Alana Menkena („Piękna i Bestia”, „Aladyn”), co nie umknęło uwadze Amerykańskiej Akademii, która aż trzy piosenki z tego obrazu nominowała do Oscarów. Produkcja otrzymała ponadto dwie nominacje do Złotego Globu, w tym dla Amy Adams, i nagród Grammy.

Zaczarowana  - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.