Zabójcze maszyny

Mortal Engines

Opowieść science fiction z miejscem akcji w futurystycznym świecie, gdzie miasta zamieniły się w ogromne maszyny polujące na mniejsze miasteczka, by je wchłonąć i odebrać ich surowce.

Zabójcze maszyny – opis

Świat jaki znaliśmy, przestał istnieć. Wielka wojna, podczas której użyto śmiercionośnej broni zdziesiątkowała ludzkość. Coraz trudniej znaleźć pożywienie. Miasta zamieniły się w wielkie maszyny potrafiące przemieszczać się w poszukiwaniu surowców niezbędnych do przeżycia. Najłatwiejszym sposobem pozyskania tego wszystkiego jest przejmowanie i wchłanianie mniejszych aglomeracji. Taką taktykę przyjął Londyn, który jest jednym z największych drapieżników. Metropolia dowodzona jest silną ręką przez Magnusa Crome'a i jego doradcę – antropologa Thaddeusa Valentine'a. Mieszkańcy nowego świata zadają sobie jednak pytanie, czy działania władz Londynu są skierowane tylko i wyłącznie na przetrwanie? Dlaczego z każdego wchłoniętego miasta konfiskowana jest technologia pradawnych? Wątpliwości nasilają się, gdy w mieście pojawia się Hester Shaw próbująca zamordować Thaddeusa za jego rzekome zbrodnie.

Zabójcze maszyny – obsada i twórcy

„Zabójcze maszyny” to ekranizacja poczytnej książki science fiction z gatunku steam punk. Scenariusz do obrazu współtworzył Peter Jackson (trylogia „Władca Pierścieni”), a reżyserią zajął się debiutant Christian Rivers. W rolach głównych wystąpili: Hera Hilmar („Demony da Vinci”), Robert Sheehan („Wyklęci”), Hugo Weaving („V jak Vendetta”) i Stephen Lang („Nie oddychaj”).

Zabójcze maszyny – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.