Za niebieskimi drzwiami

| 6zł za 48h |

Jedenastoletni Łukasz odkrywa, że jedne drzwi w jego pokoju są wrotami do zupełnie innej rzeczywistości. Chłopak postanawia wybrać się w podróż do pełnej magii krainy, w której wszystko zdaje się być możliwe.

Za niebieskimi drzwiami – streszczenie

Jedenastoletni Łukasz i jego matka biorą udział w wypadku samochodowym. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zapada w śpiączkę. Jej syn trafia do jedynej krewnej – ekscentrycznej ciotki Agaty. Surowa i oschła opiekunka zabiera Łukasza do swojego pensjonatu nad morzem i lokuje go w pokoju, w którym niegdyś mieszkała jego matka. Pewnego dnia dzieciak przypadkowo znajduje w nim drzwi do innego wymiaru i szybko odkrywa blaski i cienie znajdującego się za nimi niezwykłego świata.

Czemu warto obejrzeć Za niebieskimi drzwiami?

Za niebieskimi drzwiami to polski film fantasy z 2016 roku dla całej rodziny Film jest inspirowany m.in. „Opowieściami z Narni” i nie brakuje w nim tajemniczych bohaterów, ekscytujących przygód i nieprawdopodobnych zdarzeń. Część wpływów z filmu została przekazana fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk, która zajmuje się pomocą pogrążonym w śpiączce dzieciom.

Za niebieskimi drzwiami – nagrody

Obraz został wyróżniony Nagrodą Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA) na festiwalu Netia OFF CAMERA.

Za niebieskimi drzwiami – obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Mariusz Palej. W rolę młodego bohatera wciela się Dominik Kowalczyk. Obok niego w obsadzie znalazły się, takie polskie gwiazdy jak: Ewa Błaszczyk, Magdalena Nieć, Michał Żebrowski oraz Teresa Lipowska.

Gdzie obejrzeć?

Film Za niebieskimi drzwiami jest dostępny online w serwisie VOD player.