Z perspektywy Paryża

A PARIS EDUCATION

Marzący o karierze filmowej chłopak postanawia rzucić wszystko i zacząć studia w Paryżu. Produkcja będąca słodko-gorzką odą do studenckiego życia była pokazywana na wielu festiwalach filmowych.

Z perspektywy Paryża – streszczenie

Pełen pasji Etienne porzuca swoją dziewczynę i rodzinny Lyon, aby studiować w Paryżu reżyserię filmową. Żyjący w obskurnym mieszkaniu chłopak zanurza się w świecie paryskiej artystycznej bohemy. Aspirujący twórca otacza się artystami i intelektualistami, z którymi może dzielić się swoją fascynacją do twórczości Bressona, Forda i niszowych rosyjskich reżyserów. Ta jego pozorna idylla szybko jednak zostaje wystawiona na próbę.

Czemu warto obejrzeć Z perspektywy Paryża?

Z perspektywy Paryża (A Paris Education) to francuski dramat z 2017 roku, który przywołuje na myśl Pascala, Mahlera i Paradżanowa. Czarno-białe dzieło pełne nawiązań do filozofii, muzyki i filmu. Film wyróżnia się nietuzinkowymi zdjęciami i nawiązuje do najlepszych dzieł francuskiej Nowej Fali.

Z perspektywy Paryża – obsada i twórcy

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Jean Paul Civeyrac. W obsadzie znaleźli się: Andranic Manet, Gonzague Van Bervesseles, Corentin Fila, Diane Rouxel oraz Jenna Thiam.

Gdzie obejrzeć?

Cały film Z perspektywy Paryża jest dostępny online w serwisie VOD player.