Z krwi i kości

RUST AND BONE

Samotny ojciec poznaje piękną treserkę orek, którą wkrótce potem spotyka nieoczekiwana tragedia. Nominowana do Złotego Globu, dramatyczna opowieść o miłości i potrzebie bliskości.

Z krwi i kości – streszczenie

Stéphanie jest treserką orek. Piękna i ceniąca niezależność dziewczyna mieszka w Antibes na południu Francji. Ali, bokser-amator, nie radzi sobie w życiu – próbuje opiekować się kilkuletnim synem, mieszka kątem u siostry. Pewnej nocy poznaje Stéphanie. Wymieniają się numerami telefonów, jednak Ali nie wierzy, że może zdobyć serce kobiety. Niespodziewana tragedia zbliża ich do siebie.

Czemu warto obejrzeć Z krwi i kości?

Z krwi i kości (Rust and Bone) to francuski dramat z 2012 roku. Opowiada o miłości dwojga, zupełnie różnych od siebie ludzi, która daje siłę i nadzieję w najtrudniejszych momentach życia. Obraz zwraca uwagę emocjonalną powściągliwością i wysokim poziomem realizacji.

Z krwi i kości – obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest laureat Złotej Palmy Jacques Audiard. Głównych bohaterów zagrali: nominowana do Oscara Marion Cotillard i charyzmatyczny belgijski aktor Matthias Schoenaerts.

Z krwi i kości – nagrody

Produkcja zdobyła liczne nagrody na całym świecie, a także nominację do Złotego Globu, BAFTY i Złotej Palmy. Aktorzy wcielający się w główne role otrzymali za swoje kreacje prestiżowe wyróżnienia: Cotillard nominację do Złotego Globu i BAFTY, jej partner statuetkę Cezara.

Z krwi i kości – ekranizacja prozy

Film powstał na kanwie opowiadania kanadyjskiego pisarza Craiga Davidsona.

Z krwi i kości – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player