X-Men: Pierwsza klasa

X-MEN: FIRST CLASS

Jak powstała słynna komiksowa grupa bohaterów X-Men? Oto opowieść o młodych mutantach, którzy jednoczą siły w walce z wszechpotężnym Magneto.

X-Men: Pierwsza klasa – opis

Charles Xavier i Erik Lehnsherr to przyjaciele, którzy znaleźli się po przeciwnych stronach barykady. To również bardzo potężni mutanci. Ten pierwszy dysponuje mocami telepatycznymi i mówią na niego Profesor X. Drugi, obwołał się Magneto, a jego siłą jest władza nad magnetyzmem. Charles chce wykorzystać swoje umiejętności do czynienia dobra. Zbiera grupę utalentowanych młodych ludzi i szkoli ich na superbohaterów. Erik pragnie zniszczyć niedoskonały świat, w którym mutanci traktowani są jak obywatele drugiej kategorii. Dwie potężne supergrupy stają do walki, a wojna wisi w powietrzu.

X-Men: Pierwsza klasa – obsada i twórcy

X-Men to słynna drużyna superbohaterów znana z kart komiksów Marvela. Film „X-Men: Pierwsza klasa” przedstawia genezę grupy. Profesora X portretuje James McAvoy („Split”), a Magneto –Michael Fassbender („Prometeusz”). W pozostałych rolach występują: Rose Byrne („Sąsiedzi”), Jennifer Lawrence („Igrzyska śmierci”), Kevin Bacon („Rzeka tajemnic”), Nicholas Hoult („Tolkien”) i Oliver Platt („Aligator - Lake Placid”). Reżyserem obrazu jest Matthew Vaughn („Kick-Ass”).

X-Men: Pierwsza klasa – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.