X-Men Geneza: Wolverine

X-MEN ORIGINS: WOLVERINE

Członek superbohaterskiej drużyny X-Men, Wolverine, obdarzony jest pazurami stworzonymi z niezniszczalnego metalu. W jakich okolicznościach stał się dysponentem takiej mocy? Czas poznać jego historię.

X-Men Geneza: Wolverine – opis

Zanim stał się potężnym Rosomakiem, nazywał się James Howlett i wiódł spokojne życie na farmie wraz ze swoim ojcem i bratem. Niestety, jego natura szybko dała o sobie znać. James od urodzenia był mutantem, a jego moc stanowiły ostre jak brzytwa pazury. Po rodzinnej tragedii przyjął pseudonim Logan i wraz z bratem, który również dysponował nadludzką siłą, opuścił domowe pielesze. Wichry wydarzeń rzucały ich z miejsca na miejsce, aż w końcu trafili do wojskowego programu „Broń X”, który zamieniał obdarzonych mocami wojowników w bezlitosnych morderców. Logan i jego brat Victor zwrócili się przeciwko sobie. Ten pierwszy stanął po stronie dobra, drugi – po stronie zła. Walka między Rosomakiem a Szablozębnym będzie toczyć się aż do ostatniej kropli krwi.

X-Men Geneza: Wolverine – obsada i twórcy

„X-Men Geneza: Wolverine” to kolejny film z serii przygód mutantów X-Men. Tym razem opowieść koncentruje się na najpopularniejszym z członków drużyny mutantów, czyli na Rosomaku, granym przez Hugh Jackmana („Źródło”). Co ciekawe, w filmie zadebiutował również, znany ze świetnych solowych filmów, Deadpool portretowany przez Ryana Reynoldsa („Narzeczony mimo woli”). W pozostałych rolach zobaczymy aktorów takich jak: Liev Schreiber („Ray Donovan”), Danny Huston („Wonder Woman”), Dominic Monaghan („Zagubieni”), Taylor Kitsch („John Carter”) i Will i Am (członek zespołu The Black Eyed Peas). Za kamerą stanął Gavin Hood, twórca polskiego przeboju „W pustyni i w puszczy”.

X-Men Geneza: Wolverine – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.