Wyspa psów

ISLE OF DOGS

Wzruszająca animacja przygodowa o japońskim chłopcu, który przeciwstawia się decyzji o wygnaniu wszystkich psów z miasta. Odnajduje odrzucone zwierzęta i wraz z nimi wyrusza w fascynującą podróż. Film nominowany do tegorocznych Oscarów.

Wyspa psów – streszczenie

Zabawna opowieść o dwunastoletnim japońskim chłopcu imieniem Atari, którego wychowuje skorumpowany burmistrz wielkiego miasta Megasaki. Gdy na mocy specjalnego dekretu wszystkie psy domowe zostają wygnane, znajdują ukojenie na ogromnym wysypisku odpadów. Atari postanawia polecieć na miniaturowej machinie powietrznej na „wyspę śmieci”, by odnaleźć swego ukochanego psa. Na miejscu gromadzi wokół siebie grupę czworonożnych przyjaciół i wraz z nimi wyrusza na wielką wyprawę, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury.

Wyspa psów – twórcy

Reżyserią filmu zajął się Wes Anderson, który jednocześnie jest autorem scenariusza. Za zdjęcia odpowiada Tristan Oliver, a za muzykę Alexandre Desplat. Postaciom głosów użyczyli tacy artyści jak Bill Murray czy Scarlett Johansson.

Wyspa psów – nagrody

Niemiecko-amerykańska pozycja jest nominowana do tegorocznych Oscarów. Dodatkowo film zgarnął nominację do Złotych globów, w kategoriach “Najlepszy film animowany” oraz “Najlepsza muzyka”. W 2018 roku na koncie twórców pojawiła się wygrana na festiwalu Berlinale, w kategorii Najlepszy reżyser.

Wyspa psów – gdzie obejrzeć?

Film dostępny jest online na platformie VOD player.pl.