Wyspa

THE ISLAND (2005)

Mieszkaniec idealnego świata odkrywa, że wszystko, co go otacza, jest mistyfikacją, a jemu i jego towarzyszom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Wyspa – streszczenie

Akcja filmu rozgrywa się w połowie XXI wieku. Lincoln Six-Echo i Jordan Two-Delta są jednymi z setek mieszkańców zamkniętego ośrodka. Ich codzienne życie jest monitorowane, pozornie dla ich własnego dobra. Jedynym wyjściem i nadzieją, którą wszyscy się łudzą, jest być wybranym na Wyspę, ostatni wolny od zanieczyszczeń skrawek lądu, jaki ocalał po katastrofie ekologicznej, która podobno uśmierciła na planecie wszystkich, oprócz nich.

Dręczony od jakiegoś czasu przez niewyjaśnione koszmary, Lincoln staje się niespokojny i zaczyna poddawać w wątpliwość restrykcje ograniczające ich życie. Jednak okazuje się, że nie jest przygotowany na ujawnienie prawdy, gdy jego rosnąca ciekawość doprowadza go do strasznego odkrycia, iż wszystko związane z jego istnieniem to kłamstwo, Wyspa to okrutny żart, a on, Jordan i wszyscy inni są bardziej cenni martwi niż żywi. Mając coraz mniej czasu, Lincoln i Jordan decydują się na śmiałą ucieczkę do zewnętrznego, nieznanego świata. Kiedy są już na powierzchni poza wścibskimi oczami instytutu, ich niewinna przyjaźń zaczyna się zmieniać w coś głębszego. Lecz wobec ścigających ich nieustępliwie sił ośrodka, Lincoln i Jordan mają tylko jeden nadrzędny cel: przeżyć.

Czemu warto obejrzeć Wyspę?

Wyspa (The Island) to widowiskowe kino akcji z elementami science fiction z 2005 roku. Film wyróżnia się w świetnie sfilmowanymi scenami pościgów, efektami specjalnymi i doskonałą muzyką.

Wyspa – obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest specjalizujący się w wysokobudżetowym kinie Michael Bay. Autorem muzyki jest Steve Jablonsky. W role główne wcielają się: zdobywca Złotego Globu Ewan Mcgregor oraz laureatka BAFTY Scarlett Johansson.

Gdzie obejrzeć?

Film Wyspa jest dostępny online w serwisie VOD player.