Wyprawa twardzieli

ROUGH STUFF

Historia przedstawicieli organizacji pozarządowej oraz ich przewodnika, którzy wybierają się w podróż przez australijskie pustkowia.

Grupa aktywistów zwraca się z prośbą o pomoc do niejakiego Buzza (Gareth Rickards) – wprawionego w bojach poszukiwacza skarbów. Chcą, by ten pomógł im w znalezieniu drogi prowadzącej przez dolinę Mamuya do nowej kopalni, którą otwiera wielka korporacja Madsen Minerals należąca do miliardera Daniela Madsena (Bobby Babin). Chcą tam zorganizować protest i pokazać swój sprzeciw wobec działań kapitalisty. Starzejący się Buzz wierzy natomiast, że dzięki wyprawie uda mu się w końcu dotrzeć do legendarnego Złota Straya. Szybko okaże się, że dla wszystkich będzie to bardzo wymagająca podróż.

Kino przygodowe najwyższych lotów rodem z odległych Antypodów. Widzowie obserwują pasjonującą wyprawę, której każdy z uczestników ma swój własny interes. W filmie nie brakuje prawdziwych emocji i dramatów. W głównych rolach w filmie autorstwa próbującego swoich sił w pełnym metrażu Jonathana Adamsa (krótkometrażowy „Relativity”) występują Gareth Rickards („Zatoka serc”), Vincent Andriano („Bohemian Rhapsody”), Sam Glissan („Dirt Tin”), Katie Garfield („Pamiętniki wampirów”) oraz Jamie Kristian („100 Bloody Acres”). Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.