Wróg u bram

ENEMY AT THE GATES

Pełne emocji kino wojenne o pojedynku dwóch snajperów walczących pod Stalingradem. W rolach głównych Jude Law i Ed Harris.

„Wróg u bram” – streszczenie

II wojna światowa. Pod Stalingradem toczy się zażarta walka. Radziecki snajper Wasilij Zajcew konsekwentnie eliminuje jednego przeciwnika po drugim. Wieść o jego wyczynach dociera do obozu wroga, gdzie powstaje plan likwidacji Rosjanina. W efekcie dochodzi do pojedynku Zajcewa z najlepszym niemieckim strzelcem, majorem Königiem. Dwóch żołnierzy zaczyna prowadzić ze sobą grę w kotka i myszkę, której tłem są historyczne wydarzenia rozgrywające się nad Wołgą.

„Wróg u bram” – o filmie

Nominowane do trzech Europejskich Nagród Filmowych widowiskowe kino wojenne, które przywołuje jedno z najbardziej spektakularnych i zarazem najkrwawszych starć drugiej wojny światowej. Zginęło w nim około 1,1 mln żołnierzy radzieckich oraz ponad 800 tys. Niemców i ich sojuszników. Znany z Imienia róży duet filmowców – wyróżniony czterema Cezarami francuski reżyser Jean-Jacques Annaud oraz scenarzysta Alain Godard – tworzy porywającą i pełną realizmu opowieść o bitwie, która toczyła się od lipca 1942 do lutego 1943 roku pod Stalingradem.

„Wróg u bram” – obsada

Udane kreacje aktorskie stworzyli: dwukrotnie nominowani Oscara Jude Law („Utalentowany pan Ripley”, „Sherlock Holmes”) i Ed Harris („Pollock”, „Godziny”). Partnerują im laureatka Nagrody Akademii Rachel Weisz („Wierny ogrodnik”), nominowany do BAFTY Joseph Fiennes („Zakochany Szekspir”) oraz wyróżniony nominacją do Oscara Bob Hoskins („Mona Lisa”).

„Wróg u bram” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.