World War Z

WORLD WAR Z

Były pracownik ONZ, Gerry Lane, przemierza świat w wyścigu z czasem, aby powstrzymać pandemię zombie, która obala armie i rządy i grozi zniszczeniem samej ludzkości. Ekranizacja bestsellerowej, pełnej odniesień do popkultury powieści Maxa Brooksa pod tym samym tytułem.

World War Z – opis

Gerry Lane (Brad Pitt), były śledczy ONZ, brał udział w wyprawach do miejsc ogarniętych wojną, takich jak Rwanda czy Bośnia. Ze względu na rodzinę zdecydował się jednak porzucić niebezpieczną pracę i prowadzić normalne życie. Przenosi się do Filadelfii, gdzie pewnego zwyczajnego dnia, jadąc z żoną Karen i córkami samochodem, wpada w olbrzymi korek. Na niebie krążą śmigłowce, a po ulicach policja. Miasto pogrąża się w chaosie. Gerry dowiaduje się, że winien jest błyskawicznie rozprzestrzeniający się wirus, który przemienia ludzi w agresywne, krwiożercze bestie.

World War Z - twórcy i obsada

Obraz uznanego reżysera Marca Forstera („Czekając na wyrok”, „Marzyciel”) to zgrabnie zrealizowana mieszanka kina katastroficznego, filmu akcji i horroru o zombie. Wyróżniona nagrodą Saturna opowieść trzyma w napięciu. Twórcom udało się sprawnie poprowadzić fabułę, nie pozwalając na chwilę nudy. W roli walczącego o swoją rodzinę Gerry’ego Lane’a wystąpił jeden z największych gwiazdorów Hollywood – Brad Pitt („Podziemny krąg”, „Przekręt”, „Pewnego razu… w Hollywood”). Towarzyszą mu między innymi: nominowana do Złotego Globu Mireille Enos („Dochodzenie”, „Moja kolacja z Herve”), debiutująca na dużym ekranie Daniella Kertesz („AfterDeath”), James Badge Dale („Pacyfik”, „Wstyd”) oraz nominowany do Emmy David Morse („Zielona mila”, „Hurt Locker. W pułapce wojny”).

World War Z – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.