Wong Kei-Ying: mistrz zapomnianego kopnięcia

MASTER OF THE SHADOWLESS KICK: WONG KEI-

Poczciwy lekarz uczy się legendarnej sztuki walki, aby ochronić syna i przeciwstawić się władcy, który chce przejąć kontrolę nad handlem opium.

„Wong Kei-Ying: mistrz zapomnianego kopnięcia” – streszczenie

Ostatnie lata panowania dynastii Qing to niełatwy czas dla Chin. Zagraniczne mocarstwa z całych sił starają się integrować w wewnętrzne sprawy kraju i mieć wpływ na handel opium. Wong Kei-Ying jest cichym i uczciwym lekarzem, który stara się jak najlepiej pomóc swoim pacjentom. Jest też dumnym, kochającym ojcem i w żaden sposób nie chce angażować się w politykę. Nowy gubernator Kantonu, bezwzględny i zdradziecki generał Wei, podstępem nakłania go jednak do pomocy w walce z lokalnym gangiem opium. W rzeczywistości pragnie sam przejąć kontrolę nad handlem używką. Kiedy Wong uświadamia sobie, jakie są zamiany niegodziwego władcy, postanawia się mu przeciwstawić.

„Wong Kei-Ying: mistrz zapomnianego kopnięcia” – obsada

Scenariusz filmu jest inspirowany życiem dziewiętnastowiecznego chińskiego bohatera. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jian Yong Guo. W obsadzie znaleźli się: Hao Ran Sun, Zhi Hui Chen, Ming Yang Jiang, Liao Yang oraz Xiaofei Zhou.

„Wong Kei-Ying: mistrz zapomnianego kopnięcia” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.